Saturday, August 1, 2009

0verseas?mahu ke sana!!!!

Dear Lela,

aku mahu ke
0verseas!!!


tadi aku ke kenduri rumah kawan abah,kerana anaknya ke 0verseas..sambung belajar...
Tetiba tadi muhasabah diri balik?...terpasang Niat!!AKU MAHU KE OVERSEAS!!!!iyaaa!!
aku juga mahu ke sana!belajar sampai ke sana!!ingin mencari ilmu di sana!!AKU TEKAD...
sebenarnya..aku tak pernah terfikir untuk ke sana!tapi,sejak akhir2 ni..aku asyik terfikir pasal ke sana!cikgu kt sekolah bercerita mengenai 0verseas,dak ahmad azam tue ke mesir,tgk bl0g de sorang abang tue yang sekarang ni di 0verseas, sambung belajar..mcm2 benda akhir2 ni bercerita pasal 0verseas kt aku...Teringin juga hendak ke sana!belajar sehingga ke sana!


Aku juga ingin membuktikan pada semua orang yang aku juga b0leh berjaya!aku juga b0leh mencapai kejayaan!aku juga b0leh lakukan..aku NEKAD!aku akan buktikan pada suara2 sinis yang selama ni pandang rendah padaku,yang selama ni mengutuk aku.AKU BOLEH!aku akan buktikan..aku juga hendak berjaya!aku akan ke overseas,belajar sehingga ke sana!
kpd budak tue,yang selama ni menyindir aku!Terima Kasih aku ucapkan!dengan sindiran mu..
aku kan buktikan aku juga boleh berjaya..jgn ingat ko tue bagus sangat sebab sekolah sbp.
senang2 jea nak pandang rendah pada aku!Aku nekad belajar bersungguh-sungguh dan belajar sehingga ke Sana!!!!!



lela,
aku nekad ingin ke sana!!
d0akan moga aku sentiasa istiQomah .
.



2 comments:

Machina said...

Gud luck and all the best...
Tak kisah la background skolah jenis ape pun. Budak skolah kampung mcm sy ni pun Alhamdulillah ade jgk rezeki dtg blajar sini. Yang penting usaha+doa+tawakkal. k...

serenity said...

thanks!i.allah..